COLOP

Čo je to COLOP?

 
Colop je celosvetová firma vyrábajúca pečiatky a tagovacie zariadenia s produkciou viac ako desať miliónov pečiatok ročne.

Materská spoločnosť

Firma COLOP bola založená v roku 1980. V dnešnej dobe sa pokladá za jedného z najväčších výrobcov samofarbiacich pečiatok na svete. Firma COLOP dokázala vytvoriť novú radu svojich pečiatok PRINTER, ktorá sa následne stala uznávaným štandardom. V dnešnej dobe je COLOP uznávaný pojem na poli výroby a distribúcii pečiatok.

Firma COLOP bola založená v roku 1980 pánom Karlom Skopkom a produkcia novej rady samofarbiacich pečiatok sa v blízkosti rakúskeho Welsu rozbehla o rok neskôr v roku 1981. Už od počiatku firma COLOP venovala veľkú pozornosť kvalite svojej produkcie, neústálou inováciou a snahou o geografické zastúpenie v čo najviac krajinách sveta - v už samotných počiatkoch mala svojich obchodných partnerov v niekoľko súsedských krajinách.

Rozvoj produkcie bol nevyhnutným krokom a už v roku 1984 sa výrobná linka presunula priamo do mesta Wels, kde na cca 5000 m2 zrealizovala přibližný obrat 800.000 €.

Postupom času jej obchodné povedomie sílilo a značka COLOP sa rozširovala na ďalšie trhy - Nemecko (1986), Francúzko (1991), Slovensko (1992), Česká Republika (1993), Rumunsko (2000) či Španielsko (2013).

Súčasťou strategických cielov boli a sú akvizácie najrôznejších spoločností v rámci Európy, v roku 2006 švédska spoločnosť Unigraphics či britská Mark C. Brown. V roku 2009 britská firma William Jones Clifton (WJC Ltd.) alebo maďarská spoločnosť R+C v roku 2012.

V tom istom roku (2012) materská spoločnosť tiež masívne investovala do výrobnej linky v českých Borovanoch, kde rozšíríla výrobu na 1400 m2 a o rok neskôr i vo svojom rakúskom meste Wels.

V súčasnosti je firma COLOP jedným zo svetových lídrov na poli výroby pečiatok a ďalších označovacích zariadení. Dodává ich do viac než 120 krajín sveta, čo predstavuje 98 % produkcie.

 

Česká pobočka

Bola založená v roku 1993 pod obchodným názvom STEMPEL spol. s r. o., od roku 2005 už prijíma názov COLOP CZ s. r. o. Sídlom pobočky je obec Borovany, cca 20 km juhovýchodne od Českých Budějovic.

Firma COLOP CZ s. r. o. svoju obchodnú činnosť  zahájila v roku 1994 a od tohto roku je výhradným distributorom produtkov COLOP na českom trhu. Spoločnosť COLOP CZ je držiteľom ceritfikátu ISO 9001 a je zapojená do Systému združeného plnenia EKO-KOM.

Od svojho založenia bola českej pobočke zverená mimoriadna zodpovednosť v rámci skupiny COLOP. Česká pobočka ako jediná zo zahraničných jednotiek od svojej matky prevzala časť výrobného programu vrátane know-how na výrobu pásikových pečiatok v niekoľých svetových jazykových mutáciach. Ďalej sa v českých dielňach montujú pečiatky rady Printer Line, vrecková Pocket Stamp a Stamp Mouse či unikátna, nami rada označovaná ako pečiatka budúcnosti, flash pečiatka EOS line. Súčasťou je i výroba príslušenstva k týmto pečiatkam - náhradné farbiace podušky a vankúšiky.

 S obchodnými úspechmi postupne rástli i výrobné a skladové priestory - v roku 2006 sa sklad rozšíril o 450 m2 a počet zamestanancov na 80. V roku 2012-2014 boli postupne dokončené výstavby nových výrobných a skladových priestorov na celkových 1400 m2 a tým vytvorených ďalších 50 pracovných miest.