V týždni od 1. do 5. júla si berieme celozávodnú dovolenku. Posledné objednávky budú odoslané v piatok 28. júna, objednávky prijaté po tomto dátume budú odoslané až v pondelok 8. júla.
Za komplikácie sa ospravedlňujeme. Ďakujeme za pochopenie.

COLOP

Čo je to COLOP?

Colop je celosvetová firma vyrábajúca pečiatky a tagovacie zariadenia s produkciou viac ako desať miliónov pečiatok ročne.
Materská spoločnosť

Firma COLOP bola založená v roku 1980. V dnešnej dobe sa pokladá za jedného z najväčších výrobcov samofarbiacich pečiatok na svete. Firma COLOP dokázala vytvoriť novú radu svojich pečiatok PRINTER, ktorá sa následne stala uznávaným štandardom. V dnešnej dobe je COLOP uznávaný pojem na poli výroby a distribúcii pečiatok.

Firma COLOP bola založená v roku 1980 pánom Karlom Skopkom a produkcia novej rady samofarbiacich pečiatok sa v blízkosti rakúskeho Welsu rozbehla o rok neskôr v roku 1981. Už od počiatku firma COLOP venovala veľkú pozornosť kvalite svojej produkcie, neústálou inováciou a snahou o geografické zastúpenie v čo najviac krajinách sveta - v už samotných počiatkoch mala svojich obchodných partnerov v niekoľko súsedských krajinách.

Rozvoj produkcie bol nevyhnutným krokom a už v roku 1984 sa výrobná linka presunula priamo do mesta Wels, kde na cca 5000 m2 zrealizovala přibližný obrat 800.000 €.

Postupom času jej obchodné povedomie sílilo a značka COLOP sa rozširovala na ďalšie trhy - Nemecko (1986), Francúzko (1991), Slovensko (1992), Česká Republika (1993), Rumunsko (2000) či Španielsko (2013).

Súčasťou strategických cielov boli a sú akvizácie najrôznejších spoločností v rámci Európy, v roku 2006 švédska spoločnosť Unigraphics či britská Mark C. Brown. V roku 2009 britská firma William Jones Clifton (WJC Ltd.) alebo maďarská spoločnosť R+C v roku 2012.

V tom istom roku (2012) materská spoločnosť tiež masívne investovala do výrobnej linky v českých Borovanoch, kde rozšíríla výrobu na 1400 m2 a o rok neskôr i vo svojom rakúskom meste Wels.

V súčasnosti je firma COLOP jedným zo svetových lídrov na poli výroby pečiatok a ďalších označovacích zariadení. Dodává ich do viac než 120 krajín sveta, čo predstavuje 98 % produkcie.

 

Česká pobočka

Bola založená v roku 1993 pod obchodným názvom STEMPEL spol. s r. o., od roku 2005 už prijíma názov COLOP CZ s.r.o. Sídlom pobočky je obec Borovany, cca 20 km juhovýchodne od Českých Budějovic.

Firma COLOP CZ s. r. o. svoju obchodnú činnosť  zahájila v roku 1994 a od tohto roku je výhradným distributorom produtkov COLOP na českom trhu. Spoločnosť COLOP CZ je držiteľom ceritfikátu ISO 9001 a je zapojená do Systému združeného plnenia EKO-KOM.

Od svojho založenia bola českej pobočke zverená mimoriadna zodpovednosť v rámci skupiny COLOP. Česká pobočka ako jediná zo zahraničných jednotiek od svojej matky prevzala časť výrobného programu vrátane know-how na výrobu pásikových pečiatok v niekoľých svetových jazykových mutáciach. Ďalej sa v českých dielňach montujú pečiatky rady Printer Line, vrecková Pocket Stamp a Stamp Mouse či unikátna, nami rada označovaná ako pečiatka budúcnosti, flash pečiatka EOS line. Súčasťou je i výroba príslušenstva k týmto pečiatkam - náhradné farbiace podušky a vankúšiky.

 S obchodnými úspechmi postupne rástli i výrobné a skladové priestory - v roku 2006 sa sklad rozšíril o 450 m2 a počet zamestanancov na 80. V roku 2012-2014 boli postupne dokončené výstavby nových výrobných a skladových priestorov na celkových 1400 m2 a tým vytvorených ďalších 50 pracovných miest.