Swing stamp

Čo je to pečiatka SWING Stamp?

Kľúčové slová: kolísková pečiatka, veľkoformátová pečiatka, XXL pečiatka, pečiatka na potlač tašiek


Jedná sa o prvú masívnu veľkoformátovú kolískovú pečiatku typu valec-plocha. K prenosu kresby na požadované médium dochádza iba v úzkom pruhu, keď sa kolíska plynule preklápa. Pečiatka s názvom SWING Stamp sa vyrába v dvoch základných normalizovaných veľkostiach - cca A5 -140x200mm a cca A4 200x260mm. Swing pečiatka je patentovaný systém firmy COLOP.

Táto revolučná pečiatka je vhodná pre potlač papierových i PVC tašiek. Hlavné uplatnenie však nájde v priemyselnej potlači vo všetkých odvetviach. Potlač drevených, štiepkových, MDF, HDF, OSB dosiek, latí, guľatiny, hranolov, preglejok, drevotriesok, polotovarov, dyhy, umakartu atď. Tiež pre potlač v expedíciach - sudov, kartónov, paliet atď.

Táto pečiatka je vyrobená z dvoch častí - jednu tvorí rukoväť a druhú kovová tlačová doska. Táto konštrukcia Vám dovolí jednoduchú výmenu jednej tlačovej dosky za druhú, tzn. textovú kolískovú dosku z rukoväti jednoducho vyberiete a pripevníte novú. Samotná textová doska (štočok) sa usadzuje do mäkkej penovky prilepenej na kovovej kolíske. Táto nová technológia je podstatne lacnejšia než samonamáčacia InkJet.

Pre funkčný set je nutné zakúpiť samotnú pečiatku SWING Stamp, prázdnu podušku TopPad (podľa veľkosti pečiatky buď TopPad 160/220, príp. TopPad 240/310) a malú 25ml flaštičku farby podľa vlastného výberu. Možné je dokúpiť aj samostatné textové dosky (viac sád) - veľkosť A5, veľkosť A4.